Hírek
2011. Október 04. 07:19, kedd |
Életmód
Forrás: STOP
Az arcbőrnek is szüksége van takarításra
Zavaróak az arcon megjelenő, fekete mitesszerek. Néhány ügyes, otthoni trükkel könnyen megszabadulhatunk ezektől a szépséghibáktól.
A pórusaink könnyen eltömődnek, s ennek hatására jelennek meg az eltüntethetetlennek tűnő, fekete pöttyök. Ezért fontos az arcbőr takarítása. Meleg időben érdemes többször is hideg vízzel megmosni az arcot, ám ez korántsem elég ahhoz, hogy ne gyűljenek tele a pórusok kosszal és a faggyúmirigyek váladékával.
Naponta kétszer (reggel és este) olyan készítménnyel is kezeljük a bőrt, ami eltünteti a nap közben lerakódott smink-, por- és egyéb maradványokat. Ez lehet kendő vagy folyékony arclemosó, csak az a fontos, hogy ne legyen olajos.
A napsugarak és a meleg hatására kitágulhatnak pórusaink, így még inkább figyeljünk arra, mit is rakunk a bőrünkre. Érdemes magas faktorszámú naptejjel bekenni az arcot, mielőtt kilépünk a lakásból. Arra azonban ügyeljünk, hogy csak vékonyan vigyük fel, s napolajat ne használjunk.
Pórusösszehúzó narancstonikot is készíthetünk zsíros bőrre.
Hozzávalók: 4 cl háztartási alkohol (patikában beszerezhető), 8 cl frissen facsart narancslé, 2 cl frissen facsart lime-lé. Összerázzuk a hozzávalókat, és üvegcsébe öntjük őket.
STOP
Ezek érdekelhetnek még
2025. Január 11. 09:14, szombat | Életmód
Leállások lesznek az OTP-nél
Rendszerfejlesztési okokból egyes szolgáltatáscsoportokon belül csak részlegesen lesznek elérhetők egyes funkciók az OTP Banknál több januári és februári időpontban.
2025. Január 10. 08:17, péntek | Életmód
Közel 20 ezren fordultak már orvoshoz, influenzás tünetekkel
A figyelőszolgálatban részt vevő orvosok jelentései alapján végzett becslés szerint 2024. december 30. és 2025. január 5. között az országban 19 900-an fordultak orvoshoz influenzaszerű tünetekkel
2025. Január 09. 07:31, csütörtök | Életmód
A memóriazavarok kezeléséhez vihet közelebb magyar és amerikai kutatók felfedezése
Az emberi hajszálnál százszor vékonyabb struktúrákban sikerült megfigyelni az emlékek megszületését egy magyar kutatók által fejlesztett speciális mikroszkóp segítségével.